Politik Perşembe Etkinlik Dizisi

Nis
18

Politik Perşembe: Öğretmenin Dönüştürücü Rolü: “Özgürlük Yazarları” (Freedom Writers)

Boğaziçi Eğitim Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BEPAM) tarafından düzenlenen “Politik Perşembe” etkinlikleri kapsamında 18 Nisan 2019 tarihinde saat 15:00’te Eğitim Fakültesi 506 No.lu toplantı salonunda “Öğretmenin Dönüştürücü Rolü: “Özgürlük Yazarları” (Freedom Writers)” başlıklı konuşma Dr. Öğretim Görevlisi Cem Kirazoğlu tarafından gerçekleştirilecektir.

Detaylı Bilgi
Mar
07

Politik Perşembe: Eğitimde Alternatif/Deneysel/İlerici Yaklaşımlar: Almanya Örneği

Boğaziçi Eğitim Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BEPAM) tarafından düzenlenen “Politik Perşembe” etkinlikleri kapsamında 7 Mart 2019 tarihinde saat 15:00’te Eğitim Fakültesi 506 No.lu toplantı salonunda “Eğitimde Alternatif/Deneysel/İlerici Yaklaşımlar: Almanya Örneği” başlıklı konuşma Uzman Öğretim Görevlisi Günizi Kartal tarafından gerçekleştirilecektir.

Detaylı Bilgi
Kas
15

Politik Perşembe: Cumhuriyetin Kuruluşundan Günümüze Türkiye Eğitim İstatistikleri Veri Bankası

Bu ayki “Politik Perşembe” seminerimizde, Boğaziçi Üniversite Eğitim Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BEPAM) bünyesinde yürütülmüş olan “Cumhuriyetin Kuruluşundan Günümüze Türkiye Eğitim İstatistikleri Veri Bankası” projesinin çıktılarını tartışıyor ve 90 yıllık eğitim istatistiklerine tarihsel bir perspektiften bakıyor olacağız. Seminerimiz, 15 Kasım Perşembe 2018 günü saat 15:00’da EF 506 no’lu salonda gerçekleştirilecektir. Konuşmacılar: Dilek Çankaya, Gamze […]

Detaylı Bilgi
May
17

Politik Perşembe: Ortaöğretime Geçiş Süreçlerinde Eğitim Politikaları

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BEPAM) tarafından düzenlenen Politik Perşembe Etkinlikleri kapsamında 17 Mayıs 2019 tarihinde saat 15.00’te Eğitim Fakültesi 506 No.lu toplantı salonunda Prof. Dr. Emine Erktin’in “Ortaöğretime Geçiş Süreçlerinde Eğitim Politikaları” başlıklı konuşması gerçekleşecektir. Bu etkinlikle ortaöğretime geçişi düzenleyen politika yapma süreçlerine ilişkin bir değerlendirme ve BEPAM’ın hazırladığı politika notunun […]

Detaylı Bilgi
Şub
13

Politik Perşembe: Yeni Müfredat ve Geleceğimiz

BEPAM tarafından düzenlenen Politik Perşembe Etkinlikleri kapsamında bu ay Prof. Dr. Rıfat Okçabol “Yeni Müfredat ve Geleceğimiz” konulu bir konuşma yapacaktır.

Detaylı Bilgi
Oca
14

Politik Perşembe: Eğitim Hakkının Gelişimi: Sınırlılıklar ve Olanaklar?

Yrd. Doç. Dr. Funda Karapehlivan, BEPAM Politik Perşembe Etkinlikleri kapsamında düzenlenen konferansta…

Detaylı Bilgi
Kas
23

Politik Perşembe: Türkiye’de Açık Öğretim Liseleri

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Politik Perşembe Etkinlik dizisi kapsamında gerçekleştirilen “Türkiye’de Açık Öğretim Liseleri” başlıklı konferans.

Detaylı Bilgi
Eki
05

Politik Perşembe: Eğitimin Son Bir Yılı

UNESCO’nun tavsiyesiyle Dünya Öğretmenler Günü olarak kutlanan 5 Ekim’de, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Eğitim Politikalarında Neler Oluyor” başlıklı bir etkinlik düzenlendi.

Detaylı Bilgi
Ara
17

PolitikPerşembe: “Suriyeli Mülteci Çocukların Türkiye Devlet Okullarındaki Durumu”

Güz döneminin son ‪#‎PolitikPerşembe’si 17 Aralık’ta yapıldı. Suriyeli Mülteci Çocukların Türkiye Devlet Okullarındaki Durumu’na ilişkin çalışmalarını paylaşan Ayşe Beyazova ve Melda Akbaş, bu süreçte beraber çalıştıkları Suriyeli çocuklar ve ailelerin yaşadıklarından örnekler de verdi.

Detaylı Bilgi
Nis
07

PolitikPerşembe: “Üniversiteler ve İfade Özgürlüğü”

Bu ayki “Politik Perşembe” toplantımız, 7 Nisan Perşembe günü Garanti Kültür Merkezinde”Üniversiteler ve İfade Özgürlüğü” başlığıyla panel/forum olarak gerçekleşecek.

Detaylı Bilgi
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12